SSS-Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde ürün sipariş aşamasında bana yöneltilen soruları ve verdiğim cevapları paylaşıyorum.

Sormak istediğiniz sorunun cevabı burada değilse İNSTAGRAM ETİKETİMİZ #sssverazeyn e göz atabilirsiniz :) Eğer orada da cevap bulamazsanız bana sormaya çekinmeyin lütfen. 

Size en kısa zamanda cevap yazmaktan keyif duyacağım.

www.kehribarbebekdiskolyesi.com online satış sitemizdir. www.verazeyn.com kurumsal sitemizdir. Bilginize.

saat : 09.00- 16.00 arası

iletişim tel: 0532-595 68 11

whatsup ile istediğiniz zaman sorularınızı gönderebilirsiniz. En geç 24 saat içersinde cevaplarım:) Yine de 2 çocuk annesi olarak cevabım gecikirse lutfen mesajı yeniden atın ki birikmişlerin arasından sorularınız üste çıksın:) 

ya da 7×24 mail atabilirsiniz :) devrimsahinatilkan@gmail.com

Sevgilerimle

Devrim Atılkan

Kehribar Bebek Diş Kolyesini Nasıl Kullanmalıyım?

%100 DOĞAL + A Kalite BALTIC KEHRİBARINDAN BEBEKLER İÇİN DİŞ KOLYESİ

Yüzyıllardır Diş kolyesi Doğal Kehribarın sahip olduğu suksinik asit (amber asiti) sayesinde %100 ağrı kesici %0 yanetkisi sebebiyle bebeklerin diş çıkarma süresindeki dertlerine karşı yardımcı olur. Bebek diş çıkarma evresinde doğrudan deriye temas etmek üzere boğaz üzerinde taşınır. Böylece içerdiği uçucu yağ vücud ısısı ile deri yoluyla vücuda geçer. Böylece bebeklerin en dertli dönemi 'diş çıkarma' kehribarın mucizevi etkisiyle 'en keyifli dönem' haline gelir. Binlerce #verazeynanneleri #anneyorumunu instagram hesaplarımızda paylaşmaktadır. #enguzelverazeynbebekleri referanslarımız.

Şu bir gerçek ki; Türkiye'nin kehribar konusunda uzmanlaşmış TEK ve İLK marka kurucu olarak; herşeyden önemlisi bir anne olarak bilin isterim. Diş çıkarmak ne bebek ne de aile için çaresiz bir dönem değil!

Sevgi ve saygılarımla 

Devrim Atılkan

Lütfen şuna dikkat ediniz.

Diş gerdanlığı bazı dergilerde yazıldığı gibi ağızda çiğnemeye uygun değildir. Çünkü kehribar yapısı itibari ile (kehribar: soyu tükenmiş çam reçinesinin fosilleşmiş halidir) parçalara ayrılabilir. Sürekli ebeveyn gözetiminde olması bu sebeple önem taşır. Kolyenizde belli periyotlarda kehribar  taşlarının çatlamış/kırılmış olup olmadığını kontrol etmeniz bebeğinizin güvenliği açısından önem taşır. Kehribarın parçalara ayrılma sürecini deniz/havuz(klorlu su) gibi etkenler hızlandırabilir.  Kolye ipinin herbir boncuk arası düğümlü olma sebebi kehribarın parçalabileceği özelliğinden dolayıdır. Olası kopma durumunda ebeveyn olarak o 'tek boncuk' bulunduğunda kolye tamamlanmış olur. 

Kolyeyi Yatarken Neden Çıkartmalıyız?

Kolyelerin bağlantı noktası vidalıdır. Olur ya gece bebeğin kolyesinin vidası açıldı ve yatağın içine düştü. Bebeğiniz gece uyandı ve düşen kolyeyi eline aldı. Ağzına götürdü. İŞTE BU OLASILIK YÜZÜNDEN GECE UYURKEN MUTLAKA ÇIKATILMASI GEREKİR!

Ailelerin korktuğu ;'Ya boğulursa?' durumu sanıldığı gibi kolyenin boğaza dolanması değil, YAPISI GEREĞİ PARÇALANABİLİR BİR TAŞ oldugundan KESİNLİKLE AĞIZA ALINMAMASI gerektiğindendir. Gece kolye-bebek üzerinden bir gözetiminiz olamayacağı için MUTLAKA çıkartılması gerekir. 

Kehribar Kolyenin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kolyenizi maksimum 14 günde bir akan suyun altına tutun. Böylece biriken statik enerji boşaltımı sağlarsınız. Kolyeniz + enerji dolsun istiyorsanız haftada 1 saat güneş altında bekletebilirsiniz. 

Kolyenizde belli periyotlarda kehribar  taşlarının çatlamış/kırılmış olup olmadığını kontrol etmeniz bebeğinizin güvenliği açısından önem taşır. Kehribarın parçalara ayrılma sürecini deniz/havuz(klorlu su) gibi etkenler hızlandırabilir.  Kolye ipinin herbir boncuk arası düğümlü olma sebebi kehribarın parçalabileceği özelliğinden dolayıdır. 

Kolyenizi  boncuğun bulunmaması durumunda -bebek bulurda ağıza alırsa-nefes borusuna kaçma olasılığı sebebiyle boğulma riskidir. BU YÜZDEN TÜM ÇOCUK ÜRÜNLERİ ve KEHRİBAR BEBEK DİŞ KOLYESİ MUTLAKA EBEVEYN GÖZETİMİNDE KULLANILMALIDIR!

Bakım: Kullanılmakta olan gerdanlığı 14 günde bir ıslak bir bezle ovalayın.. Bunun içinde temiz  musluk suyu kullanın.

Kehribar ve Amber aynı şey mi?

Evet. Kehribar taşın Türkçe adı. Amber taşın İngilizce adıdır. Tüm dünyada kehribar taşı kendi ülkesindeki ismiyle anılır. En çok İngilizce-AMBER olarak bilinmektedir. Örneğin; İspanya, Arapça da: Ambar; Fransa da : Ambre; İtalya, Latince; Ambra gibi.

Bileklik mi, kolye mi almalıyım?

Bu sorunun cevabı ne amaçla alacağınızda gizli. Aşağıdaki sınıflandırma size yardımcı olabilir.

Kolye: Bebeğiniz de diş çıkarma belirtileri başladıysa(sitede ki bebeklerin diş çıkarma belirtileri sayfasından detaylarına ulaşabilirsiniz) kesinlikle kolye. Bebeğinizin boynuna takılı olacağından bebeğin vücut ısısı ile kehribar içerisindeki enzimler bebeğinizde doğal ağrı kesici görevi görecek.

Bileklik: Bebeğinizin uyku düzeninde ki bozulma diş sebepli değilse, son zamanlarda anlamlandıramadığınız huzursuzlukları varsa, aşırı hareketlendiyse, uykuya geçişler uzadıysa.

Öneri: Eğer hala kolye/bileklik konusunda kararsız kaldıysanız; kolyeyi bileğe çift dolayarak bileklik olarak da kullanabilirsiniz. Böylece ürüne çift fonksiyon kazandırmış olursunuz.

Lütfen; ayrıca bkz. kehribarın fiziksel/metafiziksel özellikleri maddelerine.

Kaç günde elime geçer?

Sipariş verdiğiniz ürün en geç 24 saat içerisinde kargoya verilir.  (Not: Kargodaki gecikmelerden VeraZeyn sorumlu değildir.)

Kolye boyları standart mı?

Evet, kolye/bileklik/halhalların ölçüleri uluslar arası standartlara tabidir. Detaylı bilgi için lütfen ÖLÇÜ TABLOSU’na bakınız.

Kolyenin/Bileklik/Halhal fiziki özellikleri nelerdir?

Boncuklar arası düğümlüdür. Kopma olasılığı çok düşük olmakla birlikte (döenmsel olarak kolye taşları kontrol edilmelidir) koparsa boncukları dağılmasın diye bu şekilde tasarlanmıştır.

Bebeğim diş çıkarırken mi kullanmalıyım?

Dişle ilgili; asıl sonuç için bebeğin diş çıkarma evresinden 1 ay önce takmaya başlayın diyor. Yani salya akıtma döneminde.http://scepticon.wordpress.com/2011/02/21/amber-teething-beads-a-few-points-to-consider/

Diş çıkaran bebeğim yok ama almak istiyorum. Acaba başka neye iyi geliyor?

Taş seçerken en önemli prensip,- kendine neyi yakın hissediyorsan onu almandır.

Belki aşağıdaki bilgilerin biri sizin aradığınız cevaptır.

Kehribar taşının fiziksel etkileri nelerdir?

* Bebeklerin diş çıkarma döneminde çektikleri ağrıyı hafifletir. Bu ‘doğal ağrı kesici’ kolyeyi kullanarak bebeğinizin ağrı sebebiyle gece ve öğle uyku arası  uyanmalarını önlemiş olursunuz.

* Soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroit enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür.

*Sol elde oynandığında bedenin elektriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır.

*Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.

Bağışıklığı güçlendirir. Özellikle kışın yoğunlaşan enfeksiyonlardan korunmak için %0 yan etkili en iyi yoldur. Kehribar bir taş değil, çam reçinesinin özütü olduğu için, tıpkı çam ağaçlarının güçlü olduğu gibi..kolye olarak kullanıldığında vücud ısısı ile birlikte kehribar içerisindeki uçucu yağlar aktive olup kan dolaşımına geçer. O bölgede her ne sorun var ise şifalandırır.

 Metafiziksel ve psikolojik etkileri nelerdir?

*Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.

*Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.

*Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.

*Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur.

*Takıntılara karşı iyi gelir.

unnamedElinizdeki ürünler sertifikalı mı?

Evet. Büyük bir gururla söyleyebiliriz ki VeraZeyn markasından önce hiç kimse kehribara sertifika vermiyordu. Kimbilir kaç kişi plastik ürünlere ve/veya düşük kalitede kehribarlara gerektiğinden çok daha fazla bedel ödemiş oldu. Ve doğal olarak sahte/kalitesiz ürün sebebi ile de beklediği etkiyi görmedi. Alanında uzman ve patentli İLK ve TEK olan VeraZeyn kehribar markamızın bu kadar hızla ve güvenle büyüme sebebi +A kalite orginal kehribar sunmamızdır. Türkiye'de SERTİFİKASIZ KEHRİBAR SATILMAZ! Bilincini VeraZeyn başlatmıştır! Tüm ürünlerimizi %100 BALTİC AMBER sertifikası ile göndermekteyiz.  

%100 Baltic Amber-VeraZeyn Sertifikası Nedir?

%100 Baltic Amber-VeraZeyn sertifikası bu kehribarın Baltık ülkelerinden geldiğini, tedarikçi firmanın ülkesindeki sertifika prosedürleri doğrultusunda, kehribarın hangi tarihlerde çıkartıldığını, denizden uygun koşullarda çıkartıldığını, uygun koşullarda fabrikaya ulaştırıldığını, konusunda ehliyetli kişilerce kontrollerinin yapılıp, uygun şartlarda olan kehribarların ‘kehribar bebek diş kolyesi’/mücevher yapımında kullanılmak için ayrıldığını, yine ehliyetli kişilerin ‘kehribar bebek diş kolyesi’ yapmak için kehribarları işlediğini (taş ebatı, şekil, delik vs.) ve gerekli diğer yasal kontrollerden gerçekleştiğini teyit eder. Bize labaratuar onayı ve diğer ilgili mercilerinden onaylanmış ” %100 Baltic Amber” onayı sunmayan hiçbir tedarikçi ile çalışmamaktayız!

Her gıda nasıl ki ‘organik’ değildir. Her kehribar da ‘%100 Baltic Amber’ değildir!

VeraZeyn- Kehribar Bebek Diş Kolyesi hizmetimiz içerisinde üstlendiğimiz görev Baltık Ülkelerinden gelen kehribarları %100 Baltic Amber&Labaratuar onayı temsilen VeraZeyn sertifikası ile ebeveynlerimize ulaştırmaktır.

Kehribar konusunda uzmanlaşmış olan firmamız; ANNELERİN GÜVENDİĞİ MARKA olmayı kısa sürede #verazeynanneleri sayesinde başarmıştır. Çünkü biliyoruz ki; HİÇBİR ANNE memnun kalmadığı ve etkisini/faydasını görmediği bir ürünü başka bir anneye önermez!

’Nereden alırsanız alın! Kehribarın orginal mı?/sahte mi?  Konusunda ki tek karar merciiniz SERTİFİKA olmalıdır! ‘’ Konusunda uyarır! 

Kehribar Bebek Diş Kolyesini Nasıl Kullanmalıyım?

DOĞAL KEHRİBARDAN BEBEKLER İÇİN DİŞ KOLYESİ

Diş kolyesi Doğal Kehribarın sahip olduğu güç ile bebeklerin diş çıkarma süresindeki dertlerine karşı yardımcı olabilir. Bebek diş çıkarma evresinde doğrudan deriye temas etmek üzere boğaz üzerinde taşınır.

Lütfen şuna dikkat ediniz.

Diş gerdanlığı bazı dergilerde yazıldığı gibi ağızda çiğnemeye uygun değildir. Çünkü kehribar yapısı itibari ile parçalara ayrılabilir.

Bakım: Kullanılmakta olan gerdanlığı 14 günde bir ıslak bir bezle ovalayın.. Bunun içinde temiz  musluk suyu kullanın.

Bebeğimin boğazına kaçar mı?

3 yaş altı her çocuk için geçerli bir kural vardır. Tüm oyuncaklarda yaş grubuna bakılmaksızın 3 yaş altı ebeveyn gözetimi altında kullanın der. Bu durum bu kolye  için de geçerli!

Gündüz uykusunu sizin yanınızda yapıyorsa ve gözünüz hep üzerindeyse uyurken de kullanabilir. Gece uykularında kolyeyi çıkarmanız tavsiye edilir. Her üründe olduğu gibi bu kolyede MUTLAKA ebeveyn gözetiminde kullanılmalıdır!

Taşların renkleri neden farklı?

Kehribar için yapılan renk kataloğunda 256 renk vardır. Kehribar rengi şu koşullara göre değişim göstermektedir. Denizden-karadan çıkartılması. Oluştuğu çamın cinsi, yaşı. Reçinenin ağacın yarığında mı, dışında mı oluştuğu. Reçine katmanlarının hangi zamanda oluştuğu. Reçinenin akış şekli. İçinde bulunan hava kabarcıklarının yoğunluğu. Bulunduğu katmanda mevcut basınç ve sıcaklık koşulları. vb.

Yüzeyi mat olan kehribar doğal, parlak olanlar işlenmiş kehribar mı?

Kehribar denizden ve karadan çıkartılır. Denizden çıkan kehribarlar su ve kum etkisiyle yüzeyi parlak olarak çıkar. Karadan çıkanlar içini göstemeyen bir kabukla kaplıdır. Kehribar bebek diş kolyesi için özellikle Baltık Denizi’nden çıkanlar tercih edilmektedir. Sitemizdeki ürünler bir baltık ülkesi olan Litvanya’dan getirtilmiştir.

Renkleri ve dokuları farklı olmasına rağmen şifa etkileri aynı mı?

Evet. Renkleri ve dokuları farklı olmasına rağmen şifa etkisi aynıdır. Yalnız sertlik derecesi anlamında; Baltık bölgesinde 2-2.5, Dominikte 1-2 olup Burma (Myanmar) da 3 civarındadır. Yapısında sıkça bulunabilen succinic asitin (formülü  COOH(H2)2COOH15 ) oranı çıkarıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Sahte kehribarı nasıl tanırım?

Kehribar hafifçe ısıtılırsa reçine kokusu duyulur, 150 °C’ye kadar ısıtılırsa yumuşar, 375 °C civarında ise parlak, dumanlı bir alevle, hoş bir çam reçinesi kokusu çıkararak yanar. Milattan önce 600′lü yıllarda Milet’li Thales kehribarın yünlü kumaşpost gibi yüzeylere sürtüldüğünde kıvılcım çıkarttığını görmüş, sonra onun saç teli, saman, odun kıymığı gibi hafif maddeleri kendine çektiğini gözlemiştir. Bu özellik 2000 yıl gizemini korumuş ancak 1600′lerde Dr. William Gilbert kehribarın manyetik özelliğini araştırmış ve eski Yunan’da kehribarın ismi olan Elektrondan esinlenerek elektrik sözcüğünü ilk kullanan bilim adamı olmuştur.[3]

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kehribar

Ayrıca instagramda @verazeyn @kehribarbebekdiskolyesi hesaplarımızda yayınladığımız -Kehribar sahte mi? Gerçek mi? videosu da size yardımcı olacaktır. #sssverazeyn etiketi içinden videoya daha kolay ulaşabilirsiniz. 

Siparişi nasıl verebilirim?

1-www.kehribarbebekdiskolyesi.com sitesinden online sipariş verebilirsiniz. Siparişinizi tamamladığınızda maıl kutunuza sipariş detaylarını içeren bir mail düşecek.

2-Size gelen sipariş bildirim mailında sipariş numaranız yazıyor olacak. Havale-eft işleminizin açıklama kısmına -İlgili sipariş numaranızı belirterek -işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. (Aşağıda belirtilen size uygun olan hesap bilgilerini kullanabilirsiniz. )

3-Dekontu  devrimsahinatilkan@gmail.com  adresine gönderin.

Sormak istediğiniz özel bir konu olursa bu sitedeki iletişim bölümünden mesaj atabilirsiniz.

Kargo dahil mi?

Havale-Eft tutarınız = ürün bedeli + 6 tl kargo (SMS bildirim ve adrese teslim + KDV dahil fiyatı)

olarak işlem görmektedir. (Sürat kargo ile gönderilmektedir. Siparişinizin yola çıktığı gün saat 19.00 civarı SMS ile takip no ve dağıtıcı şube telefon numarası ve tahmini teslim tarihi tarafınıza bildirilmektedir. Bilginize.

Kapıda ödeme yöntemini seçerseniz + 6 tl kapıda ödeme hizmet bedeli faturanıza eklenecektir. Bilginize.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

1- www.kehribarbebekdiskolyesi.com dan online olarak siparişinizi tamamlayın.

2-Size gelen sipariş bildirim mailında sipariş numaranız yazıyor olacak. Havale-eft işleminizin açıklama kısmına -İlgili sipariş numaranızı belirterek -işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda size uygun olan hesap bilgilerini kullanabilirsiniz. dekontu sipariş numaranızı KONU bölümüne yazarak bu mail adresine iletebilirsiniz.  devrimsahinatilkan@gmail.com

Banka adı: Garanti Bankası
Banka şubesi: Manisa Şubesi (1011 ) hesap no: 6645424

Hesap Sahibi: Devrim Atılkan

IBAN: TR42 0006  2001  0110  0006  6454  24

veya

Devrim Atılkan        Türkiye Finans Katılım Bankası-Çanakkale Şubesi- IBAN-TR14 0020 6001 8801 1844 9400 01

SSS-Sık Sorulan Sorular
Bu kategoride ürün bulunamadı.